WARSZTATY NAUCZYCIELSKIE w YOGA HOME

Sekwencjonowanie i Planowanie Zajęć

Kochasz jogę i jesteś zaangażowanym nauczycielem Vinyasy?

Marzysz o byciu inspirującym instruktorem o niepowtarzalnym stylu? Chcesz odnajdywać radość z przygotowywania i prowadzenia zajęć? Pragniesz mieć pewność, że to co robisz jest bezpieczne, efektywne i atrakcyjne dla Twoich uczniów? Chcesz zgłębić metodykę planowania lekcji i wiedzieć jak szybko, skutecznie i poprawnie konstruować ciekawe sekwencje. To znaczy, że te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Część jestem Karola i zapraszam na autorski warsztat z sekwencjonowania i planowania zajęć Vinyasa Jogi.

Przez ostatnie kilka lat zgłębianie tego tematu stało się moją małą obsesją, w konsekwencji tego stworzyłam bardzo sprawny system planowania zajęć, który pozwoli Ci usystematyzować wiedzę oraz jeszcze lepiej zrozumieć czym jest sekwencjonowanie. Odkryjesz jak wykorzystać je do bycia świetnym instruktorem lub jeżeli jeszcze nie wkroczyłeś na ścieżkę nauczycielską jak samodzielnie poprawnie planować swoją praktykę.

DLACZEGO WARTO?

• Duża porcja użytecznej wiedzy i mnóstwo praktyki

Wszystko skondensowane w 2 dniach. 20 godzinne warsztaty instruktorskie skierowane do nauczycieli, którzy po rozpoczęciu prowadzenia swoich własnych grup borykają się z codziennymi problemami układania własnych, oryginalnych sekwencji.

• Oszczędność czasu i bezpieczeństwo Twoich uczniów

Warsztaty pozwolą Wam na zrozumienie czym powinniśmy się kierować podczas układania kolejności asan w praktyce jogi.  Ułatwią zrozumienie dlaczego prawidłowa sekwencja pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności praktyki. Dzięki warsztatom nauczysz się jak urozmaicać zajęcia, a jednocześnie oszczędzać czas przeznaczony na przygotowywanie się do zajęć.

• Wiedza i doświadczenie

Zaprezentowane na warsztacie treści są zarówno przeglądem dostępnej na rynku literatury, wiedzą płynącą z przebycia wielu kursów jak i autorskim sposobem popartym dużym doświadczeniem pracy z ludźmi w różnych dziedzinach zajęć ruchowych.

• Serdeczna atmosfera, luz i swoboda nauki

Proponuję Ci bardzo skondensowane szkolenie poprowadzone w serdecznej atmosferze, z dużą porcją luzu i swobody, umożliwiające zadawanie wszystkich nurtujących Cię pytań i dociekanie wszystkich ważnych dla Ciebie zagadnień.

• Kameralna atmosfera w małych grupach

Zapraszam Cię serdecznie do naszego jogowego domku, gdzie będziemy pracować w bardzo kameralnych, maksymalnie 7-8 osobowych grupach. Warsztaty, które Ci proponuję to połączenie pracy grupowej z indywidualnym podejściem.

• Intensywnie i rzeczowo

Przez dwa dni szkolenia przygotuj się na porządną, konkretną wiedzę teoretyczną, tonę inspiracji i mnóstwo praktycznych ćwiczeń. Przyjdź na zajęcia wyspany i w formie, bo wykorzystamy każdą minutę z zaplanowanych 20 godzin.

KIEDY, GDZIE I Z KIM?

TERMINY:

BRAK TERMINUCZEKAMY NA ZMNIEJSZENIE OBOSTRZEŃ PANDEMICZNYCH

Yoga Home, Warszawa, Szumna 6 sobota 10:00 – 21:00niedziela 8:00 – 19:00

CENA:

1500zł

Cena zawiera:- 20 godzinne szkolenie- materiały dydaktyczne- wegetariański lunch

Od 10 lat zajmuję się jogą, a od 3 lat prowadzę z powodzeniem swoją własną szkołę jogi.

Nazywam się Karolina Jaworska i od wielu lat zajmuję się aktywnością fizyczną. Pracę instruktorską zaczynałam od prowadzenia zajęć samooobrony Krav Maga, zajęć fitness, pracowałam z dorosłymi, młodzieżą i z dziećmi. Z wykształcenia zajmuję się promowaniem zdrowego stylu życia i prawidłowej diety, prowadzeniem szkoleń indywidualnych i grupowych. Ostatnie lata przekonały mnie jednak, że to joga jest moją dharmą. Okres kwarantanny pozwolił mi nabrać wprawy w przekazywaniu wiedzy online. Doświadczenie w prowadzeniu zajęć Vinyasy gromadziłam przez lata, mam za sobą wiele kursów instruktorskich (ASHTANGA VINYASA YOGA TEACHER (200TT YOGA ALLIANCE), VINYASA YOGA TEACHER (200TT YOGA ALLIANCE), YOGA FLOW TEACHER, VINYASA POWER YOGA TEACHER), ogrom warsztatów doszkalających oraz dogłębną lekturę dostępnej literatury polskiej i zagranicznej. Podczas tworzenia tego szkolenia moim celem było przełożenie intuicji, którą często kieruję się podczas prowadzenia zajęć, na język prostych zasad i reguł, tak by każdy mógł zacząć tworzyć logiczne i poprawne sekwencje dużo sprawniej i szybciej niż do tej pory.

PLAN WARSZTATÓW

SOBOTA

Przywitanie uczestników, krótkie zapoznanie. Wstęp teoretyczny.
Praktyka prowadzona: Vinyasa tematyczna.
Wykład: Koncepcja sekwencjonowania i planowania zajęć na przykładzie analogii.
Wykład: Co zrobić żeby nie zwariować – planowanie zajęć rozbite na czynniki pierwsze.
Konwersatorium: Planowanie tematu zajęć. Podział zajęć na bloki. Dobieranie asan do konkretnego tematu.
Laboratorium ruchu: Wyszukiwanie odpowiednich asan, zapis sekwencji.
Wykład: Koncepcja peak pose. Logiczne ciągi asan, balansowanie sekwencji.
Laboratorium ruchu: Peak pose, rozbijanie asan na czynniki pierwsze.
Podsumowanie dnia: Czas na pytania, wątpliwości.
Praktyka prowadzona: Vinyasa tematyczna z podziałem na bloki zajęć.

NIEDZIELA

Praktyka prowadzona: Vinyasa tematyczna.
Laboratorium ruchu: Schematy sekwencji z wykorzystaniem tego samego ciągu asan.
Ćwiczenia praktyczne: Układanie swoich własnych tematycznych sekwencji.
Laboratorium ruchu: Schematy na przykładzie różnych wariantów asan.
Wykład: Bloki, a schematy. Tranzycje, oddech, urozmaicenia praktyki jogi. Flow.
Ćwiczenia praktyczne: Wzmacnianie kreatywności – tranzycje.
Podsumowanie dnia: Czas na pytania, wątpliwości.
Praktyka prowadzona: Wyciszenie na do widzenia.
Rozdanie dyplomów.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY

ZAPISY

Zapisy są prowadzone mailowo. Napisz na mój adres, a otrzymasz wszystkie informacje w jaki sposób wziąć udział w warsztatach, jak zarezerwować sobie miejsce i jak dokonać płatności Pamiętaj, że:- Jest ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń- Opłata kursu jest ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa- Płatność to 1500zł brutto w jednej lub dwóch ratach

NAPISZ MI O SOBIE

Bardzo proszę pisząc do mnie dodaj: - jaki termin Cię interesuje?- ile lat praktykujesz jogę, a jeżeli jesteś nauczycielem również napisz ile lat?- gdzie mogę Cię znaleźć (może prowadzisz instragram lub FB)?- jaki temat warsztatów jest dla Ciebie najważniejszy?- skąd wiesz o moich warsztatach? Jeśli zastanawiasz się czy na pewno moje warsztaty są skierowanie do Ciebie nie wahaj się i napisz mi również o swoich wątpliwościach.

WASZE OPINIE NA TEMAT WARSZTATU

EMAIL:

karola@yogahome.pl

NAMASTE!