Joga w domu. Joga dla odcinka szyjnego.

Bóle w okolicy szyi i karku zdarzają nam się często. Siedzący tryb życia, cały dzień spędzony przed komputerem, zbyt długie skrolowanie insta, czy nawet dużo stresu, mogą powodować napięcia w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. Część mięśni ulega nadmiernemu napięciu (czworoboczny górna część, dźwigacz łopatki, mięśnie podpotyliczne, mięśnie piersiowe), część  osłabieniu (zginacze szyi, czworoboczny dolna i środkowa część). Nasze ciało przyjmuje niefizjologiczną dla niego postawę, a ta powoduje dyskomfort, ból, z czasem poważne dysfunkcje.  Ćwicząc jogę regularnie w domu jesteśmy w stanie zmniejszyć skutki siedzącego trybu życia.

Na naszym kanale znajdziecie 3 praktyki dedykowane szczególnie odcinkowi szyjnemu kręgosłupa:

Praktyka budująca świadomość ciała, której zadaniem jest rozluźnianie, rozciągięcie i wzmocnienie mięśni w okolicy szyi. Praktyka zaczyna się pracą w pozycji leżącej, co umożliwia większe rozluźnienie obszaru szyi i karku.

Praktyka bardzo łagodna, nadająca się dla każdego, również dla osób początkujących.

Praktyka z serii zdrowych pleców, rozpracowująca odcinek szyjny kręgosłupa z elementami automasażu. Sesja ma na celu zwiększenie mobilności w tym odcinku. Do praktyki przyda się wałek do jogi lub zwinięty koc.

Sesja nada się również dla osób początkujących.

Praktyka w połowie skupiona na odcinku szyjnym, a w połowie na odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Spokojna sesja dzięki, której delikatnie rozruszasz ciało. W sesji znajdziesz ćwiczenia budujące świadomość ciała.

Sesja dobra dla początkujących